Këshilli i ministrave të jashtëm të hënën diskuton për Ballkanin Perëndimor

ksk

Këshilli i Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian do të shqyrtojë të hënën më 6 mars situatën në Ballkanin Perëndimor, kur shefja e diplomacisë evropiane Federika Mogherini t’i lajmërojë ministrat për rezultatet e vizitës së saj në rajon.

Pritet që Këshilli të miratojë konkludimet, të cilat do të jenë baza për raportin të cilin liderët e 28 vendeve anëtare do ta miratojnë për Ballkanin Perëndimor në samitin më 9 dhe 10 mars në Bruksel.

Shkruar Nga
More from Revista User

6 të rinj bien në pranga, nuk lejuan Forcat Speciale të bënin kontrolle

6 të rinj kanë janë prangosur pasi kundërshtuan punonjësit e policisë dhe...
Read More