Këto janë 5 gjërat që duhet të bëni që dashuria juaj të zgjasë përgjithmonëcift

Një lumturi e përjetshme me personin që dashuron mund të duket si diçka joreale ditët e sotme. Divorci është bërë shumë i zakonshëm dhe a është e mundur të krijohet një martesë e fortë dhe e lumtur që zgjat përgjithmonë. Ja 5 gjërat që duhet të bëni që dashuria juaj të zgjasë përgjithmonë:

1-Përdorni përemrat vetorë për çifte.
Fjalët janë të fuqishme. Dukei thënë partneres tuaj “dukesh shumë e bukur sot” sigurisht që është diçka e mirë, por nëse përmendni përemrat vetorë “unë”, “ti” mund të ketë efekt negativ. Zgjedhja më e mirë e mundshme është që në vend të “unë” dhe “ti” të përdorni “ne”.

2-Momentet intime të rregullt
Momentet intime rrisin kënaqëinë seksuale në një marrëdhënie, por ato momente nuk duhet të jenë vetëm në dhomën e gjumit. Të përqafoni njëri-tjetrin, të kapeni për dore dhe të putheni do t’ju ndihmojë të ndiheni të kënaqur seksualisht.

3-Jini të dashur e të sjellshëm
Mirësia ndaj dashurisë tuaj shpërblehet me një marrëdhënie të lumtur

4-Jini zemërgjërë
Zemërgjërësia është një ndër çelësat kryesorë të marrëdhënieve. Jini bujar me kohën dhe dashurinë tuaj në mënyrë që të keni një martesë të lumtur.

5-Lutuni
Çiftet që luten sëbashku, mbeten gjithmonë çift.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Tenton të vetëvritet 21-vjeçarja me ilaç minjsh

Një vajzë e re, vetëm 21 vjeç, ka tentuar t’i japë fund...
Read More