Kina akuzon SHBA për shkeljen e sovranitetitMinistria e Jashtme kineze akuzoi një shkatërrues luftarak të SHBA-së se ka hyrë në ujërat territoriale kineze pa leje, duke shtuar se ai do të ndërmarrin “masa të nevojshme” për të mbrojtur sovranitetin.

Më 17 janar, shkatërruesi amerikan Hoper iu afrua ishullit Huangjan në Detin e Kinës Jugore, sipas një deklarate, transmeton Reuters.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Pesë ëndrrat më të zakonshme që shihni, ja kuptimi që kanë

Njerëzit dhe kafshët shohin ëndrra. Ndërsa shumë njerëz nuk mund të kujtojnë...
Read More