Kina paralajmëron takimin Xi-Trump


kine-amerike

Kina dhe SHBA janë në “komunikim të afërt” rreth përgatitjes së takimit të presidentit kinez Xi Jingping dhe homologut të tij amerikan Donald Trump.

Lajmi është bërë i ditur të shtunën nga shefi i diplomacisë kineze Vang Ji, i cili këtë ia ka bartur sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson, i cili ka arritur për vizitë në Pekin, ka njoftuar agjencia shtetërore e lajmeve kineze Sinhua, transmeton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Flokët nude, bukuria natyrale e flokëve gështenjë që propozohet nga modelet franceze

Nuk është gjithnjë e nevojshme të provoni ngjyra o modele ekstreme flokësh....
Read More