Kishin ardhur për pushime, kush ishin tre anëtarët e një familje që u vranë në Dibër të MadheNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër të Madhe, teksa tre anëtarë të një familje shqiptare janë vrarë në oborrin e shtëpisë nga persona ende të paidentifikuar.

Familja banonte në qendër të Dibrës dhe mësohet se viktimat janë Amid Pocesta i lindur në vitin 1963, bashkëshortja e tij Nazmije Pocesta e lindur në vitin 1965 dhe vajza e tyre Anila Pocesta e lindur në vitin 2004.

Familja shqiptare kishte pak kohë që kishte ardhur nga Italia për pushime në vendin e tyre të lindjes.

Ende nuk duhen shkaqet dhe motivet e kësaj ngjarje të rëndë si dhe autorët, por forca policie në Maqedoni kanë nisur hetimet.

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Dyshimet për lidhjet e tij: Policia shqiptare zbarkon në Turqi për “Met shqiptarin”

  Ekspertët e policisë shqiptare shkojnë në Turqi për të marrë dosjen...
Read More