Konsumoni avokadon dhe brokolin – ngadalësoni plakjen

Shenjat fizike të plakjes, do të mund të ngadalësoheshin nga një përbërës që e përmban brokoli dhe avokadoja, thonë shkencëtarët.

Këto perime e ngadalësojnë përkeqësimin e mëlçisë dhe funksionimin e syve dhe metabolizmin, ka gjetur një studim i ri.

Nicotinamide mononucleotide, është elementi që ju mbron nga plakja e cila me kalimin e kohës zhduket nga trupi juaj.

Shkruar Nga
More from Revista User

Pse tradhtojnë gratë? Disa arsye që me siguri nuk i kishit menduar më parë

Ndërkohë që ndër shekuj në sektorin tradhti, numri i burrave ka qënë...
Read More