Koreja Jugore-SHBA kryejnë ushtrime të përbashkëta ushtarake

Koreja Jugore dhe SHBA-të kanë kryer sot ushtrime të kombinuara të raketave balistike dhe me këtë i dërguan porosi paralajmëruese Koresë Veriore, transmeton agjencia e lajmeve jugkoreane Jonhap, duke iu referuar burimeve pranë ushtrisë.

Gjatë stërvitjeve janë shkrepur raketa në Detin e Japonisë, njoftoi Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të SHBA-ve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e martë 15 gusht 2017

Dashi Edhe vazhdimësia e kësaj dite do varet nga ju. Nëse nuk...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.