Koreja Veriore do të testojë një raketë tjetër bërthamore në kohën e Krishtlindjeve


Shërbimi sekret i Koresë së Jugut paralajmërojnë se Kim Jong-un po planifikon të hedh një raketë tjetër bërthamore në kohën e Krishtlindjeve.

Mendohet se regjimi do të përpiqet të fshehë aktivitetin duke pretenduar të lëshojë një satelitë në hapësirë.

Ka pasur një heshtje të tmerrshme që vjen nga Koreja Veriore kohwve tw fundit.

Burimet e spiunazhit në Jug thonë se regjimi pritet të nisë një raketë deri në fund të vitit, por kjo mund të ndodhë në “çdo kohë”.

Yi Wan-young, një anëtar i Parlamentit të Seulit, tha: “Agjencia po ndjek nga afër zhvillimet, sepse ekziston një mundësi që Koreja e Veriut mund të lëshojë një sërë raketash balistike këtë vit nën emrin e një nisje satelitore, por në fakt [qëllimi i Koresë së Veriut është] të shtrëngojë kërcënimet e saj kundër Shteteve të Bashkuara. “

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi 18 Korrik 2017

Dashi Efektet acaruese dhe kapriçoze të disa planeteve do të ndikojnë në...
Read More