Kosovari i kërkuar për drogë në Austri kapet në Morinë

Policia kufitare e Kukësit ka vënë në pranga një shtetas nga Kosova, të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në pranga u Arijan P., 26 vjeç, lindur në Gmunden Austri dhe banues në Mitrovicë, Kosovë.

“Ky shtetas u kap në hyrje të PPK.Morinë, ku gjatë regjistrimit në sistem, rezultoj me status” Arrest”, lëshuar më datë 03.01.2018 nga NCB Vienna Austri, për veprën penale “Trafik të lëndëve narkotike”, thotë policia.

Materialet iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Shkruar Nga
More from Revista User

E hijshme dhe elegante, ashtu siç vetëm Miriam Cani di të jetë

Ajo është gjithmonë e thjeshtë dhe e ëmbël, e pikërisht këto, së...
Read More