Kriza rreth Katarit, larg zgjidhjes politike

Shefi i diplomacisë së Emirateve të Bashkuara Arabe Anvar al Gargash deklaroi sot se konflikti diplomatik ndërmjet vendeve të Gjirit Persik dhe Katarit mund të prolongohet.

Ai ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter se situata është duke shkuar “drejt tjetërsimit gjithnjë e më të madh dhe se kriza është larg zgjidhjes politike”, transmeton AP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ja kur e fillon mandatin presidenti i ri francez

Ligjërisht, kalimi i pushtetit duhet të ndodhë ndërmjet ditës së shpalljes zyrtare...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.