Kroaci/ Kërkohen 20 mijë punëtorë në fushën e turizmit dhe hotelerisëkroaci-istria

Largimi i punëtorëve kroatë drejt perëndimit dhe mungesa e edukimit të duhur ka bërë të mundur që sektori i turizmit kroat të ketë nevojë për rreth 20 mijë punëtorë të rinj.

Në Kroaci janë të regjistruar vetëm 40 mijë të papunë me profesione të turizmit dhe hotelierisë.

Kështu, kompanitë në bregdet që tani kanë nisur kampanjën e punësimit.

Për këtë sezon kërkohen kamerierët, kuzhinierët, pastrueset e dhomave, kopshtarët, ndihmësit në kuzhinë, recepsionistët, animatorë dhe shpëtimtarët në pishina.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Aksidenti tragjik në Itali i merr jetën shoferes shqiptare

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 35-vjeçarje shqiptare në Itali....
Read More