Krujë, gjenden 770 fidanë kanabis një në pranga, në hetim kryeplaku

kruje-kanabis

Gjatë një aksioni të policisë për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike janë sekuestruar 130 bimë dhe 770 fidanë kanabis.

Për kanabisin është arrestuar Shefqet Disha 56 vjeç, ndërsa ka filluar hetimi në gjendje të lirë për kryeplakun e fshatit, Verion H.D. 71 vjeç në proces edhe për një tjetër çështje.

Kanabisi u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në vendin e quajtur ”Lapare”, në kodër të Verionit në një sipërfaqe toke të pyllëzuar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ngacmoi seksualisht vajzën e sëmurë, pranga 51-vjeçarit

Një 51-vjeçar është vënë në pranga nga policia në Skrapar pasi akuzohet...
Read More