Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor takim joformal në Durrës, merr pjesë dhe HahnKryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor pritet të zhvillojnë një takim joformal në Durrës në datë 26 gusht.

Përkrah kryeministrave të shteteve të rajonit, do të marrin pjesë edhe komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn dhe kryetari i Bankës Botërore për Evropë dhe Azi Qendrore, Siril Miler.

I pranishëm në konference do jetë edhe kryeministri Edi Rama. Gazetarja Marsela Karapanco raporton për “BalkanWeb” se në fokus të takimit do jetë bashkëpunimi dhe integrimi në BE i vendeve të rajonit.

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Një vit si 2018-a për Eni Vasilin

    Eni Vasili ka mbyllur një vit të suksesshëm. ‘Open’ ka...
Read More