Ku e ka fjalën Daçiç? “Kosova do e pranonte ndarjen…”

Prej kohësh mediat perëndimore shkruajnë se Prishtina dhe Beogradi kanë hapur një kanal komunikimi.

Presidentët Aleksandar Vuçiç dhe Hashim Thaçi komunikojnë rregullisht.

Perëndimi druhet se ata mund të arrijnë një kompromis për ndarje ose shkëmbim territoresh.

SHBA dhe Gjermania janë kategorikisht kundër.

Si për të konfirmuar këto spekulime, kryediplomati serb Ivica Daçiç tha se Kosova do e pranonte ndarjen.

Por ai shtoi se këshilltarët perëndimorë të Kosovës janë kundër.

Daçiç tha se deri më tani ka vetëm opinione për këtë çështje.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Mbretëresha Elizabeta II bëri diçka të veçantë në funeralin e Princeshës Diana

Princesha Diana u nderua me një funeral publik më 6 shtator 1997,...
Read More