Kujdes! Moti do prishet dhe po vijnë reshje shiu dhe boreKujdes këto ditë të fundvitit. po vijnë reshje shiu dhe bore. Sipas parashikimit për pasditen e sotme dhe ditën e nesërme të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, do të rikthehen reshjet intensive të shoqëruara edhe me shtrëngata.

5-1

Picture 1 of 5

Gjithashtu reshjet e dëborës do të zbresin deri në 500 metra mbi nivelin e detit, duke parashikuar ditë të ftohta.

Më poshtë gjeni parashikimin e rreziqeve për sot dhe nesër:

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër në shumicën e qarqeve priten reshje mesatare, ndërsa në Veri dhe Jug intensive, deri lokalisht shumë intensive, në qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër, shoqëruar edhe me shtrëngata (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zonat malore do të ketë edhe reshje dëbore, që sot do të shfaqen në lartesinë mbi 1200 metra mbi nivelin e detit, ndërsa nesër priten të zbresin deri në lartësinë 500 metra mbi nivelin e detit.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 °C / 14 °C

në vendet e ulëta: 8 °C / 11 °C

në vendet malore: 2 °C / 5 °C.

Era

Sot dhe nesër era do të fryjë mesatare, deri e fortë në bregdet dhe në zonat malore, ku do të arrijë shpejtësinë mbi 50km/orë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Historia e hekurudhave amerikane

Hekurudha e parë në Shtetet e Bashkuara daton në vitin 1828. Hekurudha...
Read More