Kujdes vijat e bardha në TiranëNdërsa nata mbuloi qytetin, punonjësit e Bashkisë së Tiranës ishin në punë për të riparuar sinjalistikën në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për të rritur sigurinë për qytetarët.

vijat e bardha 1

Picture 1 of 6

Duke shfrytëzuar qarkullimin e pakët të automjeteve në orët e vona të natës dhe kur shumë prej qytetarëve janë larguar për pushime pranë detit, ndërmarrjet e Bashkisë kanë nisur punën për të rikonstruktuar rrugët apo sinjalistikën e nevojshme në qytet.

Siç mund të shihni edhe nga këto foto të realizuara në orët e para të mëngjesit, vijat e bardha janë bërë tërësisht nga e para, ndërkohe që mesazhi I Bashkisë për të gjithë drejtuesit e automjeteve është që të tregohen të kujdesshëm dhe të mos e kalojnë limitin prej 30 km/ orë brenda qytetit.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Tregimi shokues i reporterit britanik për gjeneralin kroat: Kam parë çfarë ka bërë në luftë, tani do t’i tregoj të gjitha

BBC ka emetuar komentin e gazetarit të tyre, reporterit të njohur ndërkombëtarisht...
Read More