Kukës, godet punonjësin e ujësjellësit, arrestohet 38-vjeçariNjë 38- vjeçari banues në fshatin Nangë të Kukësit ka përfunduar në pranga ditën e djeshme.

Petrit Onuzi, është arrestuar pasi ka goditur punonjësin e ujësjellësit, K.Sh, 35 vjeç.

Mbi 38- vjeçarin rëndojnë veprat penale “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Shkatërrimi i rrjetit të ujësjellësit”.

Njoftimi i policisë:
Godet për shkak të detyrës, punonjësin e ujësjellësit si dhe dëmton rrjetin e ujësjellësit, arrestohet nga Policia.

Më datë 10.08.2017, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kukës, arrestuan në flagrancë shtetasin;

-Petrit Onuzi, 38 vjeç, banues në fshatin Nangë, Kukës.

Arrestimi i tij u bë pasi për shkak të detyrës, ka goditur punonjësin e ujësjellësit shtetasin K.Sh., 35 vjeç, banues fshatin Shtiqën, si dhe ka dëmtuar rrjetin e ujësjellësit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale ” Goditje për shkak të detyrës”, dhe “Shkatërrimi i rrjetit të ujësjellësit”, parashikuar nga nenet 237 dhe 159 të Kodit Penal.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Sot po mbillen pemë të tjera, Veliaj: Ja kur mbaron Pylli Orbitral

Nga një hapësirë që dikur përdorej si vend grumbullimi mbetjesh urbane dhe...
Read More