Kukësi dhe Korça zbardhen nga dëbora, temperaturat me minusc641418f-41a8-491c-b701-2f4e0816edc4-0

Stina e dimrit duket se ka trokitur zyrtarisht në veri dhe juglindje të vendit.

Kjo e martë në Kukës ka nisur me temperatura ndjeshëm të ulëta, -1 gradë Celsius të shoqëruara me reshje bore dhe ngrica në disa zona të qytetit.

Në zonat malore, trashësia e dëborës arrin 10-20 cm.

Ndërkohë në Rrugën e Kombit situata paraqitet normale dhe pa probleme.Shtresa e dëbores në tunelin e Kalimashit është 4 cm, por qarkullimi është i lire.

Në rrugë kompania mirëmbajtëse ka hedhur kriper dhe mjetet borëpastruese po bëjnë pastrimin e borës nga segmenti Tuneli i Kalimashit-Fushë Dugagjin.

Reshje dëborë janë regjistruar dhe në Korçë. Trashësia arrin deri në 5 cm, ndërsa mësohet se të gjitha akset rrugore janë të kalueshme.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Zbulohet kush do jetë e ftuara speciale e fundvitit në “Xing me Ermalin”

Festat e fundvitit janë fare pranë tashmë dhe siç është pritet nga...
Read More