Kundërshton dhe kanos policin, në pranga 21 – vjeçaripolicia-arrestohet1

Një 21 – vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi ka kundërshtuar me dhunë dhe kanosur një efektiv policie.

Hasan Toska, 22 vjeç, banues në Bulqizë, në aksin rrugor Peshkopi-Maqellarë, ka kundërshtuar policin për t’i mos vendosur masë administrative, pasi ata kishin konstatuar që në mjetin e tij me targa AA 591NF kishte perde në pjesën e mbrapme të xhamave të mjetit, veprim ky në kundërshtim me nenin 72, pika 9 dhe 12, të Kodit Rrugor.

Hasan Toska rezulton të jetë i dënuar më parë për veprat penale Prodhim dhe shitje të narkotikëve dhe vjedhje me dhunë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Goranët në radhë për pasaporta: “Jemi bullgarë!”. Pse fyhen nëse i quan sllavë

Goranët në Kukës, gollobordasit në zonën e Bulqizës dhe Prespa e Vogël...
Read More