Kush është gruaja me trupin më të bukur në botë 

Për kërkuesit e Universitetit te Teksasit, trupi perfekt i femrës është ai më gjatësinë 1.68 metra i gjatë. Dhe nuk është e dobët fare, por me forma. Shkenca e pat vendosur përpara disa kohësh se figura më perfekte e femrës në botë është modelja, aktorja dhe prezantuesja britanike Kelly Brook e ai vlerësim nuk është rrëzuar deri më tani.

Përmasat e saj janë  99-63-91 – dhe nuk ka bërë ndërhyrje plastike.

Studimi tregonte se stereotipi i trupit të femrës të konsideruar “ disi të rrumbullakët“ është aktualisht, njëri prej atyre që i afron më shumë perfeksionit dhe që shihet si “ trupi vërtet harmonik“. Kelly së fundi është shëndoshur ca, megjithatë vazhdon të mbetet mjaft e preferuar për shkak të formave të saj.

2717a42f6cc3141ae2badaf41b039d9f_XL2915CF3A00000578-2977508-image-m-9_1432652116588avnMY6d_700bkelly-brook-new-look-01_YQfLH_37750nintchdbpict000246691638
 

 

 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Era Istrefi ka dy fjalë për këngën e botërorit

  Kënga e botërorit 2018, e kënduar nga këngëtarja me origjinë shqiptare...
Read More