Ky është sulmuesi i Londrës

Ky është momenti kur i dyshuari për sulmin pranë Parlamentit britanik bartet për në autoambulancë, pasi është qëlluar nga policia.

Burri i cili raportohet se ka pamje të një aziatiku, ishte shfaqur pranë portës së Parlamentit duke therur me thikë një polic rreth orës 2:30.

Ai fillimisht ishte përplasur me veturë në rrethojat e urës Westminster, ku si pasojë shkeli mbi 12 persona dy prej të cilëve kanë ndërruar jetë.

Fotografitë e publikuar më poshtë shfaqin momentin kur policët ia drejtojnë armët një burri, që po qëndronte i shtrirë në tokë dhe afër vetes kishte thikën me të cilën sulmoi policin.

Shkruar Nga
More from Revista User

Breshëri plumbash “Land Roverit” në Bulqizë, kush është i riu që i shpëtoi atentatit

Një 29-vjeçar nga fshati Peladhi në Bulqizë i ka shpëtuar një atentati...
Read More