Ky produkt shkatërron 90 për qind të kancerit në zorrën e trashëvaji-i-kokosit

Kanceri në zorrën e trashë është një nga llojet më të shpeshta të kancerit tek të dyja gjinitë.

Sëmundja e rëndë e cila merr miliona jetë në botë mund të shërohet deri në 93 për qind me një produkt të vetëm thonë hulumtuesit.
Sipas një studimi nga universiteti “Adelaide” në Australi acidi laurik ul nivelin e glutationeve në qelizat kancerogjene.

Studimet e ndryshme kanë zbuluar se vaji i kokosit është shumë efikas në heqjen e baktereve, sëmundjeve të ndryshme, parazitëve, kërpudhave dhe mikroorganizmave të dëmshëm.

Kjo pasi vaji i kokosit është plot me acid laurik. Ky vaj mund të eleminojë qelizat e kancerit për vetëm dy ditë përdorim.

Po ashtu, vaji i kokosit është shumë i dobishëm në rregullimin e tretjes, ndihmon shëndetin e mëlçisë, përmirëson shëndetin e lëkurës dhe përshpejton shërimin e plagëve.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Për të qenë më atraktiv – ndiqni këto këshilla

Jemi të tërhequr nga njerëz të cilët i konsiderojmë si të bukur...
Read More