Ky ushtrim boksi është më efektiv në skulpturimin e muskujve të barkut sesa çdo ushtrim tjetër

Nëse dëshironi që sa më parë të keni muskuj barku, atëherë ndoshta ka ardhur koha t’i shmangni barkoret.

Barkoret dinë të jenë ushtrimi primar i shumë njerëzve të cilët dëshirojnë të ndërtojnë muskuj barkut, dhe pavarësisht se ndihmojnë në targetimin e muskujve abdominal, ekziston një ushtrim tjetër i cili është më efektiv sesa barkoret.

Dennys Lozada, trajner i Nike, në videon e mëposhtme demonstron një teknikë boksi me të cilën i ushtron muskujt e tij të barkut.

Ai sugjeron ta perfermoni këtë ushtrim për 30 deri në 45 sekonda me 10 deri 15 sekonda pushim për tri runde.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi ditor, e mërkurë 28 qershor 2017

Dashi Sektori i dashurisë se çifteve do jete me i privilegjuar sesa...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.