Lavrov paralajmëron SHBA-të për shkak të Sirisëlavrov

Rusia, Siria dhe Irani kanë paralajmëruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kundër sulmeve të reja në Siri.

Shefi i diplomacisë ruse, Sergej Lavrov, i cili priti homologët e tij nga Siria dhe Irani në takimin e sotëm në Moskë, ka dënuar sulmin e javës së kaluar të SHBA-ve në bazën ajrore të Sirisë, duke tërhequr vërejtjen se sjellje të tilla në të ardhmen do të kenë “pasoja serioze”, jo vetëm për sigurinë rajonale, por edhe atë botërore.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

10 fakte që ndoshta nuk i keni ditur për muajin e Ramazanit

Çdo vit për Ramazan, miliona myslimanë në të gjithë botën agjërojnë për...
Read More