Le Drian: Franca nuk kërkon as izolimin, as dobësimin e Moskës

le-drian

Franca nuk kërkon as izolimin dhe as dobësimin e Rusisë në Evropë, deklaroi ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian, në një vizitë në Moskë.

“Ne nuk kërkojmë as izolimin e Rusisë në Evropë dhe as dobësimin e saj ekonomik”, konfirmoi Le Drian, duke nënvizuar se tashmë duhet mirëkuptim, në një konferencë të përbashkët shtypi me kreun e diplomacisë ruse, Serguei Lavrov, raporton AFP.

Shkruar Nga
More from Revista User

3 shenjat e horoskopit që e marrin çdo gjë shumë seriozisht

Mesa duket janë 3 shenja të horoskopit që në shumicën e rasteve...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *