Lirohet i dyshuari për sulm në Dortmund

sulmi-ne-dortmund

Prokuroria federale gjermane njoftoi të enjten se ka liruar iranianin 26-vjeçar, i cili ishte në paraburgim për shkak të dyshimeve se kishte marrë pjesë në sulmin me bomba në klubin e futbollit në Dortmund, transmeton AFP.

I dyshuari ishte në paraburgim pasi dyshohej se kishte të bënte me sulmin me tri bomba ndaj autobusit të ekipit të futbollit Borussia Dortmund, në të cilin mbetën të lënduar një futbollist dhe një polic.

Shkruar Nga
More from Revista User

‘ALBtelecom’ ju fton në hapësirën e ëndrrës së Alban Skënderajt

Shpesh herë kemi dëshiruar të endemi në hapësirën ëndërrimtare të muzikës super...
Read More