Lirohet i dyshuari për sulm në Dortmundsulmi-ne-dortmund

Prokuroria federale gjermane njoftoi të enjten se ka liruar iranianin 26-vjeçar, i cili ishte në paraburgim për shkak të dyshimeve se kishte marrë pjesë në sulmin me bomba në klubin e futbollit në Dortmund, transmeton AFP.

I dyshuari ishte në paraburgim pasi dyshohej se kishte të bënte me sulmin me tri bomba ndaj autobusit të ekipit të futbollit Borussia Dortmund, në të cilin mbetën të lënduar një futbollist dhe një polic.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

12 shenjat paralajmëruese që tregojnë se keni të bëni me një person me zemër të zezë…

Besoni apo jo, 90% e të gjithë njerëzve janë më shumë si...
Read More