Llalla përgjigjet ‘flakë’: Krimi është shtrirë në të gjithë territorin
Prokurori i përgjithshëm Adriatik Llala i është përgjigjur flakë për flakë, akuzave të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ky i fundit deklaroi se “segmente të prokurorisë po përdoren politikisht” lidhur me çështjen e Saimir Tahirit.

Llalla deklaroi se “ish-Kryetari i Reformës në Drejtësi, mesa duket nuk i ka të qarta ndryshimet ligjore”.

“Krimi është shtrirë në të gjithë territorin”, tha Llalla.

“Po ndjekim me vëmendje hetimin e rasteve kriminale. Detyra jonë është të luftojmë krimin”.

“Ne duhet të vëmë autorët para përgjegjësisë”.

Sipas kryeprokurorit, të gjitha ngjarjet e fundit po ndiqen më vëmendje të madhe nga organi i akuzës, ndërsa situatën e ka cilësuar të rëndë, duke ngritur edhe një alarm për kontigjentët kriminalë.

“Prokuroria po ndjek me vëmendje të veçantë, situata është e tensionuar, kriminelët janë shpërndarë në mënyrë alarmante, kryesisht në Vlorë, Lushnje, Elbasan. Detyra jonë është të hetojmë këto raste”, ka deklaruar Llalla.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Deklarata e fortë e Çanit për ‘trazira në Ballkan’: Po përgatitemi për luftë?

  Negociatat me Greqinë dhe idetë e diskutuara së fundmi për shkëmbime...
Read More