LRI e “përcjellë” Ramën me protesta në Rinas: Mos eja më! Policia i dhunon

Të rinjtë e LSI-së kanë protestuar sot në aeroportin e Rinasit, gjatë kohës që Kryeminsitri Edi Rama ishte duke udhëtuar drejt Brukselit.

Të grumbulluara para hyrjes së aeroportit ata kanë protestuar kundër drogës dhe keqqeverisjes. Ndërkohë, policia ka ndërhyrë dhe është përplasur me protestuesit e LRI.

Video më poshtë tregon momentin kur një policë nuk lejon të rinjtë të tubohen para Aeroportit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Alarmi i BB, Shqipëria me nivelin më të lartë të vdekshmërisë së fëmijëve në rajon

Banka Botërore e listoi Shqipërinë me nivelin më të lartë të vdekshmërisë...
Read More