Lu në Prokurorinë e Përgjithshme, takimi i parë me Arta Markun


Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, pritet të zhvillojë një takim me ambasadorin e SHBA, Donald Lu.

Kryeprokurorja pritet të takohet me diplomatin amerikan në orën 10:00, para takimit me vartësit e saj në Prokurorinë e Përgjithshme, ku do të prezantohet para tyre.

Takimin mes Markut dhe Lu, i cili vjen vetëm një ditë pasi ky i fundit takoi kryedemokratin Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi.

Krerët e opozitës zhvilluan një protestë të dhunshme ditën e hënë, kundër zgjedhjes së kryeprokurores së re.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Llalla përgjigjet ‘flakë’: Krimi është shtrirë në të gjithë territorin

Prokurori i përgjithshëm Adriatik Llala i është përgjigjur flakë për flakë, akuzave...
Read More