Lu tregon historinë tronditëse të një gruajeDonald LuDuke folur në prezantimin e një sondazhi për çështjet e korrupsionit në vend, ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu përsëriti sërish thirrjen për të miratuar Reformën në Drejtësi.

Ai tha se i kujtohet historia tronditëse e një gruaje.

“Korrupsioni po mbush paratë e gjyqtarëve me para të pista”.

 “Korrupsioni po shkatërron jetët e qytetarëve shqiptarë”.

“Të fortët dhe të pasurit e blejnë drejtësinë, të varfërit janë viktima”.

“Një grua shkoi në sistemin gjyqësor, por vuajtjet e saj u shtuan më shumë”.

“Kam mbetur i prekur nga historia e saj”.

“Gruaja e dhunuar gjeti më shumë vuajtje nga drejtësia”.

“Gjykata i dha burrit të saj kriminel pasurinë, por edhe fëmijët”.

“Fëmijët përfunduan në duart e abuzuesit”.

“Arsyeja e këtij vendimi ishte thjesht korrupsioni”.

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

Historia në fund të Historisë

Nga Francis Fukuyama* Dëshira për liri dhe drejtësi është universale, por nuk...
Read More