“Luajnë jashtë në shi dhe bëhen me baltë”: Mijëra njerëz duan të çojnë fëmijët te ky kopsht

Gjermanët e kanë eksperimentuar dhe thonë se kanë pasur sukses.

Tashmë është radha e anglezëve.

I pari kopsht për fëmijët në natyrë ka tërhequr vëmendjen dhe interesin e mijëra prindërve.

Kopshti quhet “Little Forest Folk”.

Fëmijët nga mosha 2 deri në 5 vjeç e kalojnë ditën jashtë duke luajtur, nuk ka rëndësi nëse bëhen me baltë apo bie shi.

Kopshti është i vendosur në një pyll dhe ka fituar një çmim prestigjioz nga Mbretëresha.

Tashmë janë shumë prindër që duan të regjistrojnë fëmijët aty.

Të tilla kopshte thuhet se nxisin fëmijët që të bëhen më të fortë, më me karakter, të duan natyrën dhe të zhvillojnë kreativitetin lirshëm.

Në Gjermani, fëmijët lihen në pyll dhe largohen deri në atë distancë derisa u dëgjohet zëri.

kopshti1kopshti2kopshti3kopshti4kopshti5kopshti6
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Macron me emigrantët : Talleni, 8 vjet këtu pa dokumente?!

  Përdoruesit francezë të Twitter kanë kritikuar presidentin Macron, pas publikimit të...
Read More