Luftoi me fashizmin dhe u burgos nga komunistët, Heroi i Popullit që festoi 99-vjetorin

Presidenti Ilir Meta është takuar me gjeneralin, Rrahman Parllaku, një nga ikonat e luftës antifashiste shqiptare.

“Me Rrahman Parllakun, legjendën e gjallë që i mbijetoi si fitimtar Luftës së Dytë Botërore, komandantin partizan që ëndërronte e luftoi për një Shqipëri të lirë, burrin me karakter të fortë, që nuk iu dorëzua kurrë shpirtërisht diktaturës, por që triumfoi me dashurinë për jetën, atdheun dhe lirinë, sot në 99-vjetorin e lindjes së tij”,- shkruan Presidenti Meta në një postim në Facebook.

 

rahman-parllaku-gjate-luftesme-ushtarakeeeee-c1200x60020171022135941_art20150705123958_art30738333_1730761873636745_224421554568560640_n
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Bursa Pashko u akordohet 7 të rinjve ekselentë, por në vështirësi ekonomike

Për të dytin vit radhazi Instituti Europian Pashko dhe Universiteti Europian i...
Read More