Lugina e Valbonës me ngjyra vjeshte

Këto pamje që të kujtojnë pyjet fantastic të Europës, në fakt i përkasin një prej perlave të Shqipërisë, Luginës së Valbonës në Tropojë.

Ngjyrat e vjeshtës kanë pushtuar tashmë luginën e Valbonës, ku stina e ‘artë’ i ka dhënë një tjetër bukuri kësaj lugine përrallore.

Fotot e shumta që vijnë në redaksinë e “Mapo.al” nga lexuesit tanë, tregojnë ngjyrat fantastike që ka marrë kjo luginë, ku edhe në këto ditë të ftohta nuk mungojnë grupet e shumta të vizitorëve nga i gjithë vendi.

Lugina e Valbonës dhe lumi më të njëjtin emër janë një prej destinacioneve më të vizituara në Shqipëri në vitet e fundit.

Magjia që fal natyra në këto vise, është një spektakël unikal natyre dhe fotot nuk duan shumë komente…

Shkruar Nga
More from Revista User

Lëkura e shndritshme, pesë ushqime që duhet t’i konsumoni

Kur vjen puna tek lëkura e shndritshme dhe e lëmuar, ju jeni...
Read More