Macron fton Trump të marrë pjesë në paradën e 14 korrikut

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka ftuar homologun e tij amerikan Donald Trump që më 14 korrik të marrë pjesë në paradën me rastin e festës kombëtare në Francë, njoftoi kabineti i Macron.

Macron ftoi Trump dhe bashkëshorten e tij Melania që të marrin pjesë në paradën e caktuar për 14 korrik, kur do të shënohet edhe 100-vjetori i hyrjes së SHBA-ve në Luftën e Parë Botërore, transmeton AP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *