Manastirliu me familjet e evakuuara: Garantojmë shërbim shëndetësor dhe social

Ministrja e Shëndetësise dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi në mbrëmje familjet Tusha e Çikaj, në Qendrën Tranzitore të Emergjencave në Tufinë, ku janë strehuar familjet e evakuuara nga Valiasi i Ri.

Aktualisht po ofrohet shërbim shëndetësor me ekipet e urgjencës në territor, por gjithashtu këto familje -u shpreh Ministrja Manastirliu- do të mbështeten me shërbime sociale dhe një akomodim të përshtatshëm përmes strukturave të Shërbimit Social Shtetëror të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.

Shkruar Nga
More from Revista User

Aksident me vdekje në Lushnje, humb jetën një i ri. Ja emri

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Lushnje, ku...
Read More