Manushi Chhillar zgjidhet Miss Bota 2017

Manushi Chhillar nga India ka fituar konkursin e bukurisë për Miss Bota për vitin 2017, në Sanya, Kinë.

Manushi Chhillar 1

Picture 1 of 5

Fitorja vjen 17 vjet pasi Priyanka Chopra solli në shtëpi titullin e lakmuar në vitin 2000.

Stephanie Hill, e cila është Miss Anglia, ishte përcjellësja e parë dhe Miss Meksika Andrea Meza është zgjedhur përcjellësja e dytë.

Chhillar, një 20-vjeçare nga Haryana, studioi në Shkollën e Shën Thomasit në Nju Delhi dhe Bhagat Phool Singh, Kolegjin Mjekësor të Qeverisë për Gratë në Sonepat.

Ajo synon të jetë një kirurg i zemrës dhe ka plane për hapjen e spitaleve jofitimprurëse në zonat rurale.

Rreth 108 gra nga e gjithë bota morën pjesë në konkursin e bukurisë.

Fituesi i titullit të vitit të kaluar, Stephanie Del Valle e Porto Rikos, e kaloi në kurorën e saj te Chhillar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tirana në errësirë, ja zonat që do mbeten pa drita gjatë ditës

Nesër disa zona në kryeqytet do jenë pa energji, ndaj merrni masa....
Read More