Masakra e familjes australiane, dyshime se u vranë nga gjyshiZbulimi i një masakre me armë ka tronditur opinionin publik në Australi. Viktima 7 pjesëtarë të së njëjtës familje. Trupat e 4 fëmijëve autikë, nënës së tyre dhe gjyshërve u gjetën të pajetë me plagë plumbash në një fermë në ishullin australian të Tasmanisë.

Fëmijët janë të moshave 8 deri 13 vjeç. Pranë tyre u gjet trupi i pajetë i nënës 35-vjeç, si dhe ato të prindërve të saj. Policia shkoi në vendngjarje në orët e para të së premtes pas një telefonate nga një person ende i paidentifikuar. Identifikimi i trupave u bë një ditë më vonë.

Policia gjeti pranë vendngjarjes 3 pushkë, të gjitha në emër të gjyshit të fëmijëve. Kjo e bëri policinë të dyshojë se mund të jetë, ai që i ka vrarë pjesëtarët e familjes së tij dhe më pas ka vrarë veten.

Banorët e zonës janë të shokuar pasi thonë se viktimat ishin të qetë dhe të sjellshëm. Një masakër e tillë nuk ishte dëgjuar prej të paktën 20 vitesh në vend.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Rita nuk harron të urojë Pavarësinë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, ka uruar Kosovën në 9...
Read More