Masakrat çnjerëzore të ISIS, gjendet varreza masive me 500 trupa në Mosul

isis

Masakrat e Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS, kanë lënë gjurmë të frikshme në qytetin irakian të Mosulit.

Së fundmi, forcat irakianë kanë konfirmuar se kanë gjetur një varrezë masive ku dergjeshin trupat e rreth 500 personave.

“BBC” shkruan se varreza masive është gjetur pranë burgu në Mosul, dhe se trupat i përkasin të burgosurve civilë të vrarë nga ISIS kryesisht mysliman të pakicës Shiite.

Kontrolli i burgut “Badoush” është rimarrë në fillim të kësaj jave, ndërsa ISIS ka patur kontroll në këtë qytet që prej vitit 2014.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ndërroi jetë Asllan Hyseni, Mjeshtër dhe Dizajner Ndriçimi i Teatrit Kombëtar të Kosovës

Më 20.03.2017, në Prishtinë, ka ndërruar jetë punëtori shumëvjeçar i Teatrit Kombëtar...
Read More