Maska natyrale që largon aknetmaske-fytyre

Kjo maskë që do të shihni më poshtë është natyrale dhe do ju ndihmojë të largoni aknet, shenjat dhe skuqjen e irritimin e lëkurës tuaj.

Përbërësit:

1 lugë çaji mjaltë natyral
1 lugë çaji arrë myshku
1 lugë gjelle lëng limoni
1 lugë gjelle pluhur kanelle

Si ta përgatisni?

Përzieni të gjithë përbërësit në një enë derisa të krijohet një masë homogjene. Në rast se lëkura juaj është më sensitive, atëherë shtoni më shumë mjaltë.

Vendoseni maskën në fytyrë, dhe sigurohuni që të keni kujdes në pjesën e syve dhe gojës. Lëreni maskën të qëndrojë për 10 minuta dhe më pas pastrojeni fytyrën më ujë të vakët.

Pas shpëlarjes së fytyrës, vendoseni një krem për fytyrën.

Keni parasysh, se nëse keni një ndjesi shpimi nuk është asgjë shqetësuese, sepse kjo do të zhduket shumë shpejt.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Pesë arsye pse fëmijët e vetëm janë njerëz ‘përsëmbari’

Njihen për të llastuar, tekanjozë, mendjemëdhenj. Por, këto vlejnë vetëm kur je...
Read More