Maska që bën mrekulli për flokët tuaj

Secila grua dëshiron që të ketë flokë të bukura që e bëjnë atë të duket mrekullueshëm.

Shumë gra besojnë se me përdorimin e shpeshtë të produkteve për mirëmbajtjen e flokëve, ato mund të rikthejnë bukurinë e flokëve.
Por kjo është e gabuar. Sepse shumica e produktve përmbajnë kemikalie që dëmtojnë jashtëzakonisht shumë flokët, madje kanë edhe shumë efekte anësore.

Andaj po ju sjellim një recetë natyrale e cila do të rrisë flokët tuaja shumë shpejt, dhe madje do të bëjë që ato të shkëlqejnë.

Kjo maskë që mund ta bëni në shtëpi forcon rrënjët e flokëve tuaja dhe parandalon rënien e tyre si dhe ndihmon shumë në eliminimin e zbokthit.

Kjo maskë është e përshtatshme për çdo lloj të flokëve, si të drejta, kaçurrela, të valëzuara, si dhe për flokët e dëmtuara dhe të dobëta.

Përbërësit që ju duhen:

1 lugë çaji kanellë

Gjysmë filxhani vaj ulliri

1 lugë çaji mjaltë

Si ta përgatisni këtë maskë?

Vendoseni vajin e ullirit në nja tigan të vogël dhe ngroheni pak. Më pas largojeni nga nxehtësia dhe vendoseni në një enë. Shtojini kanellën dhe mjaltën.

Përzieni mirë të gjithë përbërësit e kësaj maske duke përdorur një lugë.

Si ta përdorni këtë maskë?

Vendoseni këtë maskë në kokë duke përdorur një brushë. Ndani flokët me krehër, duke filluar vendosjen e maskës nga prapa përpara. Lëreni maskën të qëndrojë për 15 minuta. Më pas lani flokët me shamponin e zakonshëm.

Sigurohuni që këtë maskë ta përdorni çdo ditë për nja javë rresht.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gjermania ofron 1200 euro për emigrantët që kthehen vullnetarisht

Gjermania ka vendosur të kthejë të gjithë ata që nuk e kanë...
Read More