Maska që u rikthen kaçurrelave shkëlqimin dhe formën perfekte

Kaçurrelat mund të jenë një “bekim”, por nëse nuk dini të kujdeseni për to mund të shndërrohen në një “makth” ! Flokët kaçurrela mund të mos kenë nevojë të krihen çdo ditë apo të stilohen, pasi mund të rrinë vetë bukur pa u bërë asgjë, por kjo nuk do të thotë që nuk kanë nevojë për kujdes!

Produktet e gabuara, mjetet e nxehta si masha apo pjastra mund të prishë teksturën e flokëve duke i lënë këto të fundit pa shkëlqim, të thata dhe të shformuara. Maska që do t’ju japë living më poshtë, e treguar dhe përmes videos jo vetëm që do të ushqejë flokët , por do të stimulojë qarkullimin e gjakut në skalpin e kokës duke i bërë kaçurrelat më të bukura.

Ja si ta përgatisni:
2 vezë
Vezët stimulojnë prodhimin e yndyrës për një scalp të shëndetshëm. Pa të verdhën do të ishte më mirë pasi është më e lehtë për t’u shpëlarë
Proteinat e gjendura tek vezët forcojnë folikulat e rrënjëve te flokëve dhe i japin shkëlqim.
Vaj ulliri
2 lugë gjelle kakao pluhur( parandalon këputjen e flokëve)
1 lugë gjelle kafe. Kafeina përmirëson qarkullimin e gjakut dhe përshpejton rritjen e flokëve. Përziejeni mirë derisa të formohet një pastë homogjene dhe aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokur për 30 minuta.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gjërat që duhet t’i thoni partnerit kur marrëdhënia juaj është në vështirësi

Gjërat janë të vështira në shtëpi? Para se të hidhni rrobat e...
Read More