May: Britania ka besim në marrëdhëniet me SHBA

may

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, deklaroi se vendi i saj beson në marrëdhëniet me SHBA dhe se do të vazhdojë të ndajë të dhënat e inteligjencës me aleatin e saj kryesor.

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka mbrojtur vendimin e tij që të bisedojë për të dhënat e informacionit me zyrtarët rusë gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë javën e kaluar, duke thënë se ka pasur “absolutisht të drejtë” që të ndajë faktet që kanë të bëjnë me terrorizmin dhe sigurinë ajrore të linjave të aeroplanëve, transmeton Reuters.

Shkruar Nga
More from Revista User

Përse disa njerëz dridhen papritur në gjumë, ja çfarë do të thotë kjo për shëndetin e tyre

A ju ka ndodhur ndonjëherë të zgjoheni duke u dridhur, sikur t’ju...
Read More