May: Mbretëria e Bashkuar lëshon BE-nëtheresa-may

Kryeministrja britanike, Theresa May ka njoftuar të mërkurën deputetët e Parlamentit britanik se ka nisur neni 50 dhe se Britania lëshon Bashkimin Evropian.

“Sot hyn në fuqi vendimi demokratik i popullit të Mbretërisë së Bashkuar për të dalë nga Bashkimi Evropian”, ka thënë May, transmeton AP.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Aktorja e famshme hollivudiane komplimenton aktorin Val Maloku

Val Maloku në film luan rolin e Ryszard Zabinski, ndërsa Jessica Chastain...
Read More