Mbështetësit e Tahirit mblidhen para kryesisë së KuvenditIsh-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa ishte duke hyrë në ambientet e kryesisë së Kuvendit, iu është përgjigjur vetëm me një frazë të shkrurtër intersimit të mediave.

“S’keni durim të prisni 5 minuta?”, kështu iu është drejtuar Tahiri gazetarëve.

Këta të fundit i ishin drejtuar atij për të mësuar diçka më tepër rreth asaj që ish-ministri pritet të thotë në këtë mbledhje, për t’u mbrojtur pas akuzave të bëra në drejtim të tij për lidhje me trafikantë të drogës.

Ndërkohë që në kryesinë e Kuvendit ishin të pranishëm dhe simpatizantë të tij.

Ata i janë drejtuar me frazën: ‘Mos ki frikë o trim’.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Shkarkohet nga detyra Monika Lubonja, prokuroria fillon hetimet

  Monika Lubonja është larguar nga pozicioni i drejtoreshës së Qendrës Kombëtare...
Read More