Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip i bëjnë 70 vjet martesë

Mbretëresha Elizabeth II e Britanisë së Madhe e cila ka qeverisur për 65 vjet, do të festojë të hënën 70 vjetorin e martesës me Princin Philip.

Mbretëresha Elizabeth dhe Princi Philip 1

Picture 1 of 2

Monarkja britanike u martua me oficerin detar, Philip Mountbatten në Abbey të Westminster të Londrës më 20 nëntor 1947, vetëm dy vjet pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore.

Shkruar Nga
More from Revista User

E frikshme: Koreja e Veriut posedon 60 armë bërthamore, ja çfarë mund të bëjë me ato

Shtetet e Bashkuar të Amerikës alarmojnë se Koreja e Veriut është pajisur...
Read More