Mbushet kamioni me 1 ton kanabis, shoferi tentoi ta kalonte nga Kakavija në Greqidroge

Policia greke ka kapur mbi 1 ton drogë në një kamion në Kakavijë.

Mbi një ton kanabis është gjetur nga autoritete doganore greke në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës gjatë një kontrolli rutinë për mjetet që vinin nga Shqipëria. Kanabisi ishte futur i paketuar në frogoriferin e kamionit.

Shoferi i kamioni është arratisur dhe sipas mediave greke është kthyer sërish në Shqipëri nga kufiri.

Operacioni i Policisë greke vazhdon.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Operacion në Gjirokastër, gjenden 71 kg kanabis në banesë, arrestohet…

71 kg kanabis janë gjetur në një shtëpi në Gjirokastër pas një...
Read More