Mediat serbe alarmohen me mesazhin e presidentes kroate në sako gjatë takimit me Vuçiçin

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar është e njohur për rrobat që vesh në takime zyrtare e me të cilat transmeton mesazhe të ndryshme, shkruajnë mediat serbe.

1-1

Picture 1 of 4

Kështu ndodhi edhe gjatë vizitës së presidentit serb në Zagreb, Aleksandër Vuçiç.

Në dorën e djathtë të presidentes krotate shkruhej ‘kurajo’.

Shumë nga ata që analizojnë dukjen e liderëve, thonë se ‘Kolinda në vazhdimësi përcjell mesazhin e të fuqishmes dhe ambicizos në takime të tilla”.

“Ajo dëshiron të tregojë se shteti i saj është ndër më të fuqishmit në rajon”, shkruajnë mediat serbe.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zjarri përfshin sipërfaqe pyjore, ja sa variojnë temperaturat ditën e sotme

Emergjencat Civile kanë dhënë dejate në lidhje me situatën e krijuar për...
Read More