Meksika goditet nga një tjetër tërmet

Një tjetër tërmet me fuqi prej 6,1 shkallë të Rihterit e tronditi sot jugun e Meksikës, i cili u ndje deri në kryeqytet, katër ditë pas tërmetit që shkaktoi rreth 300 të vdekur në vend.

Epiqendra e tronditjes ishte në shtetin e Oksaka, në jug të Meksikës, njoftoi Instituti Sizmologjik Meksikan.

Mbrojtja civile njoftoi se nuk ka pasur dëme nga tërmeti i sotëm.

Ndërkohë që në kryeqytetin Meksiko vazhdojnë kërkimet për të gjetur të mbijetuar nga tërmeti i 19 shtatorit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Disa mënyra për të shpëtuar marrëdhënien tuaj

Janë shumë të rrallë çiftet që nuk kanë debate dhe zënka gjatë...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.