Merkel kërkon reduktim të ndihmës financiare ndaj Turqisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për të zvogëluar ndihmën financiare të BE-së ndaj Turqisë.

Kancelarja gjermane i ka bërë thirrje Turqisë për t’u përgatitur për anëtarësimin e mundshëm në Bashkim, por për këtë e she problematike demokracinë dhe sundimin e ligjit nga Ankaraja.

Kur arriti në Samitin e BE-së, Merkel tha se e konsideronte zhvillimin e demokracisë në Turqi “shumë negativ, jo vetëm për shkak të faktit se shumë gjermanë u arrestuan”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Njihuni me 50 faktet interesante nga jeta e ‘Baronit të Drogës’ Pablo Eskobar

Pablo Emilio Eskobar Gaviria ishte mbreti i kokainës dhe lideri i një...
Read More