Merkel, Putin, Poroshenko dhe Hollande biseduan për Ukrainën

auto_thumbs_b_c_65395fe03fc76507bc4041bcf1b5859a1492504495

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar të martën me presidentin rus Vladimir Putin dhe presidentët ukrainas dhe francez Petro Poroshenko dhe François Hollande mbi zbatimin e marrëveshjes paqësore në lindje të Ukrainës, njoftoi Qeveria gjermane, transmeton Anadolu Agency (AA).

Liderët e katër vendeve konfirmuan përkushtimin mbi Marrëveshjen e Minskut në fushën e sigurisë dhe aspektin politik të marrëveshjes.

Shkruar Nga
More from Revista User

Arrestohet 55-vjeçari, bën për spital vëllanë

Një 55-vjeçar është arrestuar në Memaliaj pas dhunës së ushtruar ndaj vëllait...
Read More