Merkel, Putin, Poroshenko dhe Hollande biseduan për Ukrainënauto_thumbs_b_c_65395fe03fc76507bc4041bcf1b5859a1492504495

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar të martën me presidentin rus Vladimir Putin dhe presidentët ukrainas dhe francez Petro Poroshenko dhe François Hollande mbi zbatimin e marrëveshjes paqësore në lindje të Ukrainës, njoftoi Qeveria gjermane, transmeton Anadolu Agency (AA).

Liderët e katër vendeve konfirmuan përkushtimin mbi Marrëveshjen e Minskut në fushën e sigurisë dhe aspektin politik të marrëveshjes.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Qindra marinsë amerikanë në Siri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar me qindra marinsë në Siri...
Read More